8 Ağustos 2007 Çarşamba

ah tatilllll

Tatilden dönmek kesinlikle insan bünyesine çok fena şeyler yapıyor, sürekli uyumak istiyorum, zaten çok verimli çalışamıyordum artık hiç çalışasım gelmiyor, zaten yaz sıcağı ne gerek var diyorum kendi kendime ama kazın ayağı öyle olmuyor ne yazık ki. HEr neyse şimdi tatilin detaylarını verelim:)
4 günlük tatilim için Muğla/Ören'e gittim. Ören sahil kasabalarımızın çılgınca ticarileşmediği yerlerden birisi bu yüzden de esasında çok anlatmak istemiyorum ki çok insan bilmesin, çok insan gitmesin diye. Ören Belediyesi'nin düzenlediği Melih Cevdet Anday'ı anma etkinlikleri ile daha da keyifli geçti tatilimiz. Ömer Özgenç'in gitarını dinledik ve Edip Akbayram'ın muhteşem şarkılarını. İsa Çelik'in çok güzel bir fotoğraf gösterisini izledik, şiir dinletilerine katıldık. HEr ne kadar organizasyonda çeşitli aksaklıklar olsa da bunlara kafayı takmayınca son derece keyifli günler geçirdik bence. Zaten Haluk Otel'de Ali Bey'in muhteşem evine bırakınca insan kendini hiçbir eksiklik hissedilmiyor bence. Sabahları çökelekler ve yörenin zeytinleri ile kahvaltılar, öğlen sıcağından terasta serinleyip henüz yeşil olan limonlarla çayını yudumlamak, akşam üstü deniz dönüşü bir kaç dakika çimlere basmak bahçede, domatesi biberi uzun zaman sonra ilk defa dalında görmek... kesinlikle insanın ömrüne ömür katıyor bence.
bir de tekne gezisine gitmek tabiki. HAva gene aşırı rüzgarlıydı, gene çılgınca dalgalarla boğuştuk ama bence çok eğlenceliydi. Param olunca ilk işim yelkenli almak olacak kendime. Bu arada Hakan Öge'ye selam ediyorum gerçekten de ve tekrar onu çok kıskandığımı belirtmek istiyorum.
Şu aralar ne kadar çok güzel CD çıkmış almak istiyorum hepsini. Mephisto'da çok güzel Balkan müzikleri var, hepsini almamın bir yolu var mı acaba:))
İdeefix'de Jules Verne kitapları çok ucuzdu 24 tane aldım hepinize tavsiye ediyorum:))

Hiç yorum yok: