20 Mayıs 2007 Pazar

nöral,anne,d80,caz...

Evet başardım. Sonunda %50 hata ile çalışan bir sistem tasarladım. Delay sayısını arttırdım, hidden layer sayısını arttırdım ve hiçbirşey hatamı %50'nin altına düşürmedi.şimdi hocanın karşısına bununla çıkmayı düşünüyorum. Ve ayrıca u sadece öğrenme kısmı bunun birde kontrol kısmı var ki...Ya %50 hata ile öğrenen algoritma kontrol etse ne etmese ne, bırakırım motoru çıksın sonsuz hızlara kaçsın valla umursamam. SAat gecenin ikisinde hala yapay sinir ağı tasarlamaya çalışıyorum ve bence ben de artık şu ineklerden olmayoulnda çok büyük bir hızla ilerliyorum. Nedir yani?
Annemler geldi bugün Eskişehir'den. Çok garip insan uzakken özlediğini o kadar da anlamayabiliyor ama yüzyüze gelince yaw özlemişim diyorsun. İyi ki gelmişler ama ne yazıkki yarın geri gidiyorlar. Keşke şöyle bir hafta falan kalsalardı, ama benim işim sınavım bla bla blam olmasaydı.
Tabi ki bir anne ziyaretinin bütün vazgeçilmezlerini getirdi annem, börektir, zeytindir (gemlikten gelmişler de) kektir veee tabiki zeytinyağlı dolmadır. Şimdi ekran karşısında canınız istemeden yiyecek birşeyler ben bu konuyu noktalasam daha hayırlı olacak kanımca:=)
Yarın İtalyanca dersim var. Ben çok özenerek başlamıştım kursa, artık 6. kurdayım ama inanılmaz sıkıldım, resmen sürünerek gidiyorum keşke biran önce bitse de kurtulsam. Ha bıak diyeceksiniz belki ama yapamam efendim, ben biraz başladığı işi bitirmesi gerektiğini düşünenlerdenim.
Birde bugün dijital SLR'lerin fiyatlarına baktım aman tanrım ABD'de bile 1000$ D80'in fiyatı. Ben zavallı devlet memuru maaşımla bunun uzağına yakınına yaklaşamayacağıma göre hayal etmekten vazmı geçsem diyorum ama o akdar güzel ki dayanamıyorum. 2 senedir hayalini kuruyorum ve alamıorum da.
Kapanışı yaparken fonda Ella Fitzgerald ce Louis Armstrong'dan April in Paris çalıyordu oysa inatla aklımda dönüp duran şarkı i won't dance don't ask me isimli Sinatra parçasıydı

1 yorum:

Cladoceran dedi ki...

hatırladıgım kadarıyla hata payı programda %1 falan olcaktı :)